Zrób to zanim sprzedasz mieszkanie

Jeśli szukałeś czegoś na ten temat, to prawdopodobnie wpisywałeś w wyszukiwarkę frazę: “skup mieszkań”. Mogłeś tam jednak nie znaleźć niczego wartościowego, co jest absolutnie normalne. 

Podobnie sprawa wygląda z firmami – dobrze trzeba się naszukać, ponieważ – jak wiadomo – skup mieszkań skupowi mieszkań nie jest równy. Zrobienie wstępnego badania rynku, to absolutna podstawa.

Na wartość mieszkania wpływa wiele czynników, m.in.:

  • Okolica, w jakiej się znajduje;
  • Potencjał rozwojowy osiedla i terenu dookoła domu;
  • Jego wygląd i przestrzeń…

…ale jest kilka nietypowych, o których nie dowiesz się od żadnego skupu mieszkań, a u mnie dowiesz się za darmo. Zapraszam do lektury.

 

Wyremontuj kuchnię i łazienkę

Oba te pomieszczenia są najczęściej używanymi pomieszczeniami w domu. Ich przestrzeń zazwyczaj jest niewielka, a mimo to ma tak duże znaczenie dla skupów mieszkań.

Nie myśl o wielkich remontach, a raczej o drobnych modernizacjach, które są w stanie zobrazować potencjalnemu nabywcy (na przykład agentom skupu mieszkań) potencjał tej nieruchomości. Warto w to zainwestować!

Sprawdź: Mieszkania Bydgoszcz

 

Zadbaj o przestrzeń dookoła

Jest to kolejny wysiłek fizyczny i finansowy, który można zrobić bardzo niskim kosztem i osiągać bardzo wysokie wyniki. Koniecznie zastanów się czy warto to robić.

Jeżeli nie wiesz o czym mówię, to tutaj wymieniam Ci parę przykładowych czynności: 

  • Zadbaj o swój trawnik – skoś go, zasiej nową trawę lub podlej aktualną;
  • Wypielęgnuj kwiaty, podlej je i postaraj się nawozić w odpowiednich odstępach czasowych;
  • Wszelkie krzaki i drzewka powinny zostać zadbane.

Wbrew pozorom skup mieszkań patrzy na tego typu zachowania. Skoro zobaczy jaki wysiłek włożyłeś w przygotowania domu, to na pewno pomyśli, że jesteś solidnym i godnym zaufania człowiekiem. Doceń to!

Previous post Co to jest powiększanie ust?
Next post Jaka jest różnica między tatuażem a urządzeniem do makijażu permanentnego?