gdańskie mieszkanie ze skupu mieszkań za gotówkę

Za jaką cenę powinieneś sprzedać swoje mieszkanie?

Jedną z najbardziej dręczących decyzji przy sprzedaży domu jest to, za jaką cenę go wystawić. A COVID sprawił, że stało się to jeszcze bardziej zagmatwane. Marketing domu zwykle jest zbyt drogi, a mieszkanie wcale nie musi się sprzedać. Wystaw je za zbyt niską cenę, a możesz otrzymać mniej, niż faktyczna wartość.

 

Jeśli interesowałeś się wcześniej tą tematyką, to z pewnością wpisywałeś w wyszukiwarkę frazę: “skup mieszkań za gotówkę Gdańsk”, jednak nie zawsze musi to przynieść zamierzonych efektów. Poniższy tekst zawiera wszystko co powinieneś wiedzieć o cenie sprzedawanego mieszkania oraz sprzedaży mieszkania do skupu mieszkań za gotówkę.

 

Skup mieszkań za gotówkę a cena sprzedaży

Jest to jedna z największych decyzji finansowych, jaką podejmiesz w swoim życiu. Po zrobieniu wszystkiego, co można zrobić, aby dom był bardziej atrakcyjny dla kupujących (wysprzątanie mieszkania, przemalowanie ścian na bardziej neutralne kolory czy pozbycie się zbędnych gratów – wszystko, aby bardziej zainteresować skup mieszkań za gotówkę), musisz zwiększyć szanse na swoją korzyść, jak to tylko możliwe. Pamiętaj, to Ty, a nie agent nieruchomości, jesteś tym, który decyduje, za jaką cenę sprzedać mieszkanie skupowi mieszkań.

 

Musisz przyjąć dwuetapowe podejście:

 

  • Po pierwsze, sprawić, aby twoje mieszkanie miało największą możliwą wartość.
  • Po drugie, zdecydować się na swoją strategię sprzedaży.

 

Sprawdź: https://oferdom.pl

 

Nie polegaj tylko na wycenach dokonywanych przez innych – nawet profesjonalistów!

Bardzo kuszące jest poleganie na wycenie podanej dla Twojego domu przez agentów nieruchomości lub kredytodawców hipotecznych – ale to może być błąd. Mogą oni mieć swoje własne plany, które mogą się różnić od Twoich, a tym bardziej od planów skupu nieruchomości

 

  • Jeśli rzeczoznawca hipoteczny lub agenci nieruchomości nie są miejscowi, będą opierać się na statystykach sprzedaży domów ze źródeł, które niekoniecznie dadzą im dobre informacje na temat lokalnych cen.
  • Rzeczoznawcy hipoteczni często podają wyjątkowo niskie wyceny w celu ochrony interesów kredytodawcy hipotecznego.
  • Różnica w wycenie podanej przez agenta nieruchomości i rzeczoznawcę hipotecznego może wynosić nawet 20% wartości mieszkania, którą jest w stanie podać Ci agent skupu mieszkań (np. z Gdańska).
Previous post Czy powinienem sprzedać swój dom przed zakupem?
Next post Jak nie przeoczyć ukrytych kosztów ze skupem nieruchomości za gotówkę