Nieruchomości

Wynajem krótkoterminowy staje się coraz bardziej popularny

Wynajem mieszkań na doby staje się coraz bardziej popularny. Oferowane są lokale małe, jak również wielkie i luksusowe apartamenty, które są w stanie spełnić oczekiwania tych najbardziej wymagających. Kiedyś nocleg w ekskluzywnym hotelu stanowił o prestiżu, dziś jednak nie robi to wielkiego wrażenia. Wielu ludzi zdecydowanie woli domowe warunki, niż hotelowe pokoje. Wiąże się to przede wszystkim z większym komfortem, spokojem, prywatnością, a często nawet z niższymi cenami.

Jeśli chodzi o apartamenty wynajmowane na doby, to najlepiej nadają się te w świetnej lokalizacji. W stosunku do wynajmu długoterminowego, taka forma wymaga znacznie większego zaangażowania. Zawsze jednak można powierzyć obsługę zewnętrznej firmie. Minusem oczywiście będzie szybsze zużywanie się wyposażenia.

Ten model wynajmu został spopularyzowany poprzez strony bookingowe. Można tam znaleźć setki ofert z różnych miast. Stawki zależą od oczywiście od lokalizacji, standardu, metrażu oraz długości wynajmu. Szacuje się, że pobyt w wynajmowanym mieszkaniu o podwyższonym standardzie kosztuje ok. 30% mniej niż w hotelach. Jest to satysfakcjonujące dla obu stron, ponieważ właściciel nieruchomości osiąga większą rentowność niż w przypadku najmu długoterminowego.

Coraz więcej inwestorów interesuję się taką formą najmu. Bardzo ważne jest jednak właściwe określenie odpowiedniej grupy docelowej. Jest to na tyle istotne, że od tego zależy oszacowanie kosztów, które należy ponieść w kontekście wyznaczonego standardu. Powodzeniem cieszą się nie tylko luksusowe apartamenty, lecz również lokale ze średniej półki. Ważne jest, aby mieszkanie było w pełni wyposażone – przede wszystkim kuchnia. Pozwala to lokatorom znacznie oszczędzić na wyżywieniu, co jest sporym plusem.

Nie zawsze trzeba konkurować z hotelami. Standard można dopasować do hosteli, co zwiększy szanse na pełne obłożenie. Wynajem krótkoterminowy Bydgoszcz jest coraz bardziej popularny. Mieszkania są bardzo konkurencyjne w stosunku do hoteli lub hosteli pod względem ceny, standardu oraz oferowanych usług. Warto zwrócić uwagę, że w nowoczesnym budownictwie często mamy dostęp do basenów, kortów tenisowych czy nawet sal do fitnessu.

Na wynajmie krótkoterminowym można zarabiać cały rok. Coraz więcej nadmorskich miejscowości zaczyna inwestować w taką formę wynajmu. Jest to opłacalne i pozwala szybciej spłacić kredyt, który się zaciągnęło w celu kupna tego mieszkania. Po latach może się okazać, że dorobiliśmy się nieruchomości inwestując minimalny wkład własny.