Różne

Wybór sukni ślubnej

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej to kwestia niebagatelna, chociaż zazwyczaj bardzo mocno trzymamy się bardzo podstawowych, tradycyjnych schematów. Co ciekawe, wcale nie są one aż tak tradycyjne, jak nam się wydaje.

Reklama: Terapia małżeńska Poznań

Prawdziwa tradycja

Do początku dziewiętnastego wieku w zasadzie nie było jednej mody na suknie ślubne. Bogate damy ubierały się w piętrowe konstrukcje przyozdabiane najróżniejszymi rzeczami, które wpadały im pod rękę, a trochę mniej zamożne panie decydowały się raczej po prostu na to, co najlepszego znalazły w szafie. W ogóle nie było tutaj żadnych norm. Dopiero wtedy zaczęto szerzej kojarzyć kolor biały z dziewictwem, a ta właśnie cecha panny młodej została wyniesiona ponad wszystkie inne. Dzisiaj można się spodziewać, że dziewicę można znaleźć w co najwyżej w gimnazjum, zatem kolor biały należy traktować zwyczajnie jako przedłużającą się modę. O fasonach przez ostatni wiek też tak naprawdę za dużo mowy nie było.

By zabłysnąć

Jeśli chcemy zabłysnąć suknią ślubną, możemy zdecydować się na odrobinę ekstrawagancji. Powinna ona dotyczyć przede wszystkim koloru, ale nie iść za daleko. Oznacza to, że suknia nie powinna stać się głównym tematem wesela. Szukać należy raczej podobnego rozwiązania, jak w przypadku bardzo ważnego oficjalnego balu, gdzie staramy się najlepiej podkreślić urodę i oddać charakter naszej osoby. Na ślubie można zrobić dokładnie to samo i efekt będzie naprawdę znakomity. Niby w ślubie ta cała oprawa nie jest najważniejsza, jednakże tylko teoretycznie. Większość osób przykłada do tego wiele uwagi. Nie chodzi tylko o suknię ślubną, ale również o salę weselną czy też kościół.  Dekoracje ślubnezawsze są wyjątkowe i nadają uroczystości wytwornego charakteru.

Zdecydowanie zapomnieć trzeba o stylu sexy. Nie pasuje on za bardzo do uroczystości ślubnej i wesela, gdyż już na samym początku na przeszkodzie staje obecność w kościele, a w dodatku ślub to poniekąd zjazd rodzinny, na którym nie do końca wypada być właśnie w ten sposób ubraną.