Wózki paletowe- zastosowanie

HomeTechnologie

Wózki paletowe- zastosowanie

Wózki magazynowe – na co zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie?
Jaka jest różnica między powłoką ceramiczną a woskiem i uszczelniaczem?
Wypożyczenie laptopa jest warte zachodu

W obecnym czasie wózki paletowe zarówno ręczne jak i elektryczne cieszą się ogromną popularnością, z roku na rok coraz większą, są powszechnie stosowane w transporcie bliskim. Wykorzystywane są do pracy przede wszystkim w magazynach, na liniach produkcyjnych, w hurtowniach oraz sklepach. Często stosuje się je również jako wyposażenie dużych, ciężarowych samochodów jako ułatwienie rozładunku. Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które posiadają wygodne w obsłudze i bardzo wydajne wózki paletowe.

      Wózki paletowe elektryczne

Nowoczesna i zaawansowana technologia wózków elektrycznych pozwala szybciej i sprawniej przewozić ładunki, wózki paletowe elektryczne ze względu na swoje możliwości stosowane są przede wszystkim w transporcie, często używa się je także w:

 • supermarketach, hurtowniach, służą przede wszystkim do rozładowywania dostaw,
 • w magazynach niskiego i średniego składowania
 • w halach produkcyjnych, pomagają usprawnić transport wewnętrzny
 • w ciężarówkach dostawczych oraz zakładach pracy

Wózki paletowe elektryczne przeznaczone są różnego rodzaju zadań, zarówno do łatwych, lekkich jak i bardziej skomplikowanych. Oferta firm oferuje różne modele uzależnione od udźwigu, obecnie dostępne są modele od 1,3 do 2,5 tony. Wózki elektryczne dostosowane są indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Odznaczają się wygodną platformą dla operatora, główną zaletą , która wyróżnia je z pośród innych jest zwiększona wydajność.

   Zalety wózków paletowych elektrycznych

Wśród pozytywnych cech wózków elektrycznych paletowych wymienić można także:

 • dobrą manewrowość oraz sterowanie
 • zaawansowany system wspomagania układu kierowniczego
 • możliwość używania dźwigni w pozycji pionowej
 • przystosowanie do pracy na dużej odległości

Warto również zaznaczyć, iż wykorzystywanie wózków elektrycznych paletowych poprawia w sposób zdecydowany komfort pracy operatorów, ponieważ obsługa wózków nie wymaga użycia siły, praca jest łatwiejsza i przyjemniejsza.

    Wózki paletowe ręczne

Wózek paletowy ręczny jest prostą konstrukcją, aczkolwiek także jest dostępny w kilku wersjach, bowiem różni się wykończeniem a także materiałem z którego jest zaprojektowany. Wózki paletowe ręczne można podzielić na:

 • standardowe, tradycyjne wózki paletowe ręczne
 • wózki, które wyposażone są w specjalną wagę
 • wózki paletowe nożycowe, posiadają możliwość uniesienia

Wózki ręczne znajdują zastosowanie przede wszystkim w pracy na bliskich odległościach, posiadają możliwość podnoszenia na wysokość około 20 cm. Cechą charakterystyczną wózków paletowych ręcznych jest ich udźwig, najczęściej sięga on 2,5 tysiąca kilogramów. Wózki posiadają różne szerokości i długości wideł, niektóre z nich wspomagane są elektrycznie w pewnym stopniu.

Jeśli interesuje Cię wózek paletowy lub wózek paletowy ręczny zapoznaj się z obecną ofertą dostępnych firm na rynku budowlanym, a na pewno znajdziesz coś dla siebie!