Nieruchomości

Warto inwestować w mieszkania do remontu?

Mieszkania, które wymagają remontu, bardzo często odstraszają potencjalnych właścicieli. Warto jednak pochylić się nad takimi ofertami, ponieważ ich ceny są mocno zaniżone i może się nam trafić prawdziwa okazja.

Ze statystyk WGN wynika, że możliwe są nawet kilkunastoprocentowe obniżki. Wszystko jednak zależy od poziomu zniszczenia mieszkania. Właściciele mieszkań do remontu boją się, że nie będą w stanie znaleźć nowego nabywcy, dlatego znacznie obniżają ceny. Nie wszystkie jednak mieszkania do remontu są warte uwagi. Należy szukać takich, które po remoncie znacznie zyskają na wartości.

Jeśli do tematu podchodzimy inwestycyjnie i będziemy chcieli na tym dobrze zarobić – wyremontować i sprzedać – to powinniśmy skupiać się na mieszkaniach w dobrej lokalizacji. Powinniśmy szukać w miejscach, gdzie nieruchomości są teoretycznie drogie. Zazwyczaj są to centra miast, lokalizacje perspektywiczne lub w okolicach uczelni.

Kolejnym elementem jest typ budownictwa. Obecnie można zauważyć modę na stare obiekty (przedwojenne kamienice, przedwojenne wille). Warto zauważyć, że takie budowle często właśnie mieszczą się w centrach miast, są zaniedbane i z tego powodu mają zaniżone ceny. W większych miastach ceny za metr kwadratowy są ogromne, jednakże lokale do remontu mogą być tańsze nawet o 1500 zł za metr. Po odpowiednich nakładach finansowych nieruchomość może znacznie zyskać na wartości. Warto więc pamiętać, że dobra lokalizacja ma niezwykły potencjał inwestycyjny.