Różne

Styl militarny na co dzień

Ubrania inspirowane stylem militarnym od lat cieszą się popularnością i przyciągają uwagę. Wiele projektantów umiejętnie łączy miejski styl z elementami militarnymi, a nawet udaje im się wpleść go w typowo kobiece kreacje. 

Jak wpleść styl militarny w codzienne stylizacje?

Odzież militarna to przede wszystkim barwy ziemi, kolory zielone, oliwkowe oraz khaki. Jeśli chcemy przenieść elementy militarne do naszych stylizacji, to warto szukać właśnie takich kolorów. Nowoczesny wygląd nadadzą na pierwszy rzut oka mało znaczące dodatki, takie jak broszka przypominająca medal, czy metalowe guziki. 

Możemy wybierać spośród szerokiej oferty dwurzędowych płaszczy lub dopasowanych marynarek. Warto przełamać wojskowy charakter łącząc wojskową kurtkę z kobiecymi rurkami lub rozkloszowaną spódnicą. Styl militarny jest wręcz stworzony dla kobiet, które nie boją się odważnych połączeń i chętnie eksperymentują ze swoim stylem. Odzież militarna nierozłącznie kojarzy się z odwagą oraz niezależnością. 

Czy odzież militarna może być modna?

Odzież militarna w obecnych czasach nie jest już nudna. Klasyczne stroje, które odzwierciedlają militarny styl stały się już kultowe. Jednym z przykładów mogą być np. spodnie typu chinos, których historia sięga aż XIX wieku i jest ściśle związana z wojskiem. Innym elementem odzieży militarnej, który na stałe wpisał się do współczesnych kanonów mody są kurtki bomberki. Kiedyś noszone przez wojskowych pilotów, dziś noszone są przez gwiazdy na całym świecie. Kiedy przyjrzymy się popularnym strojom zauważymy mnóstwo nawiązań do wojskowego stylu. Z wielu elementów często nie zdajemy sobie nawet sprawy.

Oprócz atrakcyjnych krojów odzież militarna to przede wszystkim wygoda. Dzięki nim możemy zagwarantować sobie komfort podczas wycieczek oraz różnych pieszych wędrówek. Jest to również idealne rozwiązanie do osób poszukujących bardzo wytrzymałych ubrań, które sprawdzą się nawet w ekstremalnych warunkach. Możemy mieć pewność, że posłużą nam one znacznie dłużej niż klasyczne ubrania.