Porady na podróż motocyklem

HomeRóżne

Porady na podróż motocyklem

Jak konserwować silnik kosy spalinowej?
Jaka jest różnica między powłoką ceramiczną a woskiem i uszczelniaczem?
Jak sprowadzić motocykl z Niemiec?

Ważne jest, aby realnie oceniać swoje możliwości przed pokonywaniem długich dystansów na swoim motocyklu. Czy Twój motocykl jest w stanie przejechać tysiąc kilometrów lub więcej w krótkim czasie? Nie chcesz przecież utknąć z zepsutym motocyklem daleko od domu.

Sprawdź: Sklepy motocyklowe Rybnik

Dokładnie sprawdź sprzęt
Przed wyjazdem w długą trasę dokonaj przeglądu swojego motocykla i upewnij się, że jego stan techniczny pozwoli Ci przejechać określoną ilość kilometrów. Oczywiście jeśli posiadasz dostateczną wiedzę w temacie, możesz dokonać tego samemu, lecz jeśli nie masz takich umiejętności, koniecznie zgłoś się do specjalisty, który sprawdzi Twój motocykl swoim doświadczonym okiem.

Zaplanuj postoje
O ile nie jest to spontaniczny wyjazd, zaplanuj dokładnie całą trasę i biorąc pod uwagę swoje możliwości, zaplanuj odpowiednią ilość postojów – na odpoczynek, jedzenie oraz niezwykle ważne nawodnienie. Poszukaj polecanych restauracji, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji oraz obowiązkowo dokonaj rezerwacji noclegów.

Rozciągaj się
Kiedy dotrzesz do postojów, upewnij się, że zawsze dokładnie rozciągasz nogi. Jest to jeden z najważniejszych elementów podczas podróży. Wprawienie się w ruch może pomóc Ci pokonywać dłuższe dystanse zniechęcenia i ogromnego zmęczenia. Wyznaczenie przystanków podczas podróży może sprawić, że nie będziesz się zbytnio męczyć między postojami.

Unikaj korków
Stanie w długich korkach to prawdziwa zmora na naszych drogach. Niestety, jeśli chodzi o motocyklowe podróże na długich dystansach, to takie sytuacje mogą sprawić, że cała ekscytacja wyjazdem może szybko minąć i wywołać frustrację. Zaplanuj jak najlepiej ruch w godzinach szczytu. Możesz wyjechać wcześnie rano i zatrzymać się na dłuższą przerwę z posiłkiem, gdy wszyscy wychodzą z pracy. To wielka różnica, gdy siedzisz i delektujesz się posiłkiem, a nie stoisz zderzak w zderzak w kilkukilometrowym korku. 😉