Zdrowie

Odmładzanie skóry

Wraz z wiekiem na naszej twarzy nieuchronnie uwidaczniają się efekty procesów starzenia. Zmarszczki, bruzdy, „kurze Łapki” postarzają wygląd każdej najpiękniejszej nawet twarzy. Istnieje niezliczona ilość produktów i zabiegów których celem jest odmłodzenie skóry, jednak jeśli zapytać dermatologów o to które z pośród niechirurgicznych metod są naprawdę skuteczne, otrzymasz zaskakująco zgodne opinie. Być może Cię to zaskoczy, ale niemal nikt nie wspomni o żadnym z setek produktów reklamowanych w tv.

Cóż więc doradzają specjaliści ? Unikaj długotrwałej ekspozycji na słońcu, stosuj kremy z filtrem, używaj łagodnych środków czyszczących, zadbaj o odpowiednie ilości witaminy E, skorzystaj z peelingów TCA.

TCA to kwas trichlorooctowy. Peelingi TCA stosuje się w leczeniu różnych problemów skórnych jak np. uszkodzenia posłoneczne, trądzik, plamy wątrobowe. Nie jest to metoda najtańsza ale w efektywnym usuwaniu zmarszczek niewiele zabiegów może jej dorównać. Skuteczność peelingów polega na przyśpieszaniu tempa regeneracji naskórka i zwiększeniu produkcji naturalnego kolagenu. Warto czasem jednak skonsultować się ze specjalistą. Warto sprawdzić dermatolog Bydgoszcz
Dla naszej skóry słońce jest jednym z największych zagrożeń. Długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne przyśpiesza jej starzenie się, powoduje szybsze powstawanie zmarszczek a w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do raka skóry (czerniak). Dlatego, jeśli zależy Ci na dobrej kondycji Twojej skóry ochrona w postaci stosowania kosmetyków z dużym filtrem UV to podstawa.

Witamina E i tabletki zawierające kolagen pomogą zwiększyć elastyczność skóry. Choć na efekty trzeba poczekać nawet kilka miesięcy i nie będą tak wyraźne jak po peelingu TCA, to ich skuteczność została potwierdzona klinicznie.
Dobrym pomysłem są także łagodne środki czyszczące jak np. cetaphil, które emulgują tłuszcz i brud dzięki czemu można je usunąć z powierzchni twarzy. Odradza się stosowanie produktów na bazie nadtlenku benzoilu ponieważ mogą przesuszać skórę oraz przyczyniać się do powstawania trądziku.