Informacje Sport

Nie będzie nowego obrońcy w Realu

Wydawałoby się, że Real Madryt, który obecnie zdominował europejską piłkę, nie ma problemów z kadrą. Można jednak zauważyć, że Królewscy zmagają się obecnie z kryzysem obrony. Silny punkt środka boiska Sergio Ramos musi pauzować za otrzymanie czerwonej kartki, Jesus Vallejo skarży się na uraz, a Varane dopiero wrócił po kontuzji i na pewno jeszcze chwilę potrwa zanim wróci do optymalnej formy.

Z tego co dowiedzieli się hiszpańscy dziennikarze, Zinedine Zidane wraz z Cristiano Ronaldo domagali się od prezesa Florentino Pereza zdecydowanych wzmocnień. Głównym celem drużyny z Madrytu był zawodnik Juventusu Turyn Leonardo Bonucci, lecz ten wybrał AC Milan. Nie udał się również transfer Marquinhosa z Paris Saint-Germain.

Ostatnimi czasy trener Zidane poinformował, że w tym oknie transferowym nie będzie już żadnych transferów. Czterech obrońców ma być wspieranych przez Casemiro oraz Llorente, którzy grali już na tej pozycji.

Głównym celem zespołu jest utrzymanie obecnego poziomu. Zespół od początku sezonu prezentuje się bardzo dobrze, lecz należy utrzymać jak najdłużej koncentrację na wielu płaszczyznach. Trener obawia się jednak, że może stracić na jakiś czas zawodników, którzy w najbliższym czasie wezmą udział w meczach reprezentacji. Wtedy mistrz Hiszpanii będzie miał problem z obsadzeniem obrony.