Nauka języka chińskiego

Jest jedna rzecz, która zdecydowanie wyróżnia języki azjatyckie na tle innych – ich systemy pisma. Podczas gdy znaczna część zachodniego świata opiera się na ponad dwudziestu literach alfabetu łacińskiego, Chiny, Japonia i Korea są różne – Chiny używają kolekcji tysięcy rysunkowych glifów, Japonia używa tych samych glifów i uzupełnia je dwoma sylabami, a Korea używa zupełnie innego systemu. 

Jeśli zamierzasz uczyć się japońskiego, możesz martwić się, że podróż do nauki japońskiego systemu pisma może być podobna do tego, z czym muszą się zmierzyć uczniowie chińskiego: lata zapamiętywania znaczeń i kolejności kresek chińskich znaków tylko po to, osiągnąć poziom czytania małego dziecka.

Jeśli interesuje Cię kurs chińskiego Bydgoszcz, lecz obawiasz się, że same podstawy zajmą Ci wiele lat – nic bardziej mylnego! Nauka tego języka, przynajmniej na poziomie komunikatywnym, nie powinna zająć lat, lecz można to zrobić znacznie krócej.

Nawet w najwolniejszym możliwym tempie podstawową umiejętność czytania i pisania po chińsku można osiągnąć na kilku posiedzeniach, a tym bardziej, jeśli masz motywację.

Najprostsza porada? Zacznij od samogłosek, przejdź do spółgłosek, zacznij budować sylaby i regularnie je powtarzaj i z tą wiedzą można swobodnie wejść na wyższy poziom.

Previous post Dlaczego pozycjonowanie w internecie jest takie ważne
Next post Za co odpowiedzialny jest lekarz medycyny pracy?