Technologie

Jaki wybrać telewizor do gier?

Wiele osób, które mają już za sobą pierwszy kontakt z konsolami do gier, często decydują się na zmianę sprzętu na lepszy – chodzi oczywiście o nowy telewizor. Odpowiedź na pytanie, który wybrać jest z pozoru prosty – ten z najlepszym parametrem opóźnienia. Wszystko jednak zależy od naszego budżetu. Jeśli mamy nieograniczone fundusze, wtedy na rynku RTV można nieźle zaszaleć. Czy jednak da się zakupić odpowiedni telewizor do gier w granicach między 2-3 tysiące zł? Oczywiście, że się da. Jeśli nie znamy się na temacie, warto skonsultować się ze specjalistą, najlepiej z serwisu, np. naprawa RTV Bydgoszcz Fordon

Niby jest to zaledwie jeden parametr, jednakże wymagań odnośnie sprzętu jest tak wielu jak samych graczy. Nie łatwo jest więc wskazać konkretny model i to taki, który przypasowałby każdemu amatorowi gier wideo. Jedne osoby chcą zakupić sprzęt wyłącznie do gier, a inni bardziej uniwersalny, który będzie służył jedynie w części do tej konkretnej rozrywki.

Ogromnie trudno jest wskazać telewizor, który spełniłby wszystkie wymagania, jednakże jest jeden czynnik, na który należy za każdym razem zwracać szczególną uwagę, a jest to najniższy input lag.

Jeśli chodzi o wyżej wspomniane widełki cenowe, to na rynku można znaleźć model Samsunga, który może pochwalić się naprawdę małym opóźnieniem sygnału na poziomie 14,9 ms! Zapewnia ona niezwykle szybką reakcję. Tego typu sprzęty w tej półce cenowej mają oczywiście swoje mankamenty, które najczęściej są są związane z słabą wiernością odwzorowania kolorystycznego. Jednak w szybkich grach powinno to schodzić na drugi plan. Przy tak niskim input lagu można naprawdę sporo wybaczyć. Warto dodać, że warto również zwrócić uwagę na procesor obrazu. Wartością na odpowiednim poziomie będzie już 120Hz. Nie tylko Samsung oferuje modele o takich parametrach, ponieważ w podobnej cenie można znaleźć również markę LG. Obecny rynek jest obfity w sprzęt RTV, więc jest naprawdę z czego wybierać.