Jak zmniejszyć ból podczas tatuowania?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań związanych z tatuażami jest „jak bardzo boli tatuaż?” Warto więc zastanowić się nad tym jak zmniejszyć ból podczas tatuowania i aby całe doświadczenie było mniej bolesne i mniej stresujące.

Po pierwsze, ważne jest, aby wspomnieć, że tatuowanie nie jest bolesne. Gdyby tak było, nikt nie byłby całkowicie wytatuowany. Sprawdź: Studio tatuażu Bydgoszcz. Nadal jednak chcemy ułatwić sobie życie, zwłaszcza przed wizytą lub pod koniec sesji. Co więc można zrobić, zanim zrobimy tatuaż?

 

Wykonanie długiej sesji tatuażu to jednak duży wysiłek dla twojego ciała i układu odpornościowego, więc staraj się mu jak najbardziej pomóc. Nie upijaj się poprzedniej nocy, spróbuj się wyspać i zjedz rozsądny posiłek przed wizytą. Niski i zmienny poziom cukru we krwi jest powodem, dla którego niektórzy ludzie tracą głowę lub chorują podczas tatuowania, a przyzwoity posiłek powinien pomóc temu zaradzić. Słodycze i słodkie napoje mogą być w porządku, aby szybko odwrócić niski poziom cukru we krwi. Mogą także powodować skoki insuliny, więc nie są najlepszą rzeczą przed lub w trakcie robienia tatuażu.

 

Jak jednak uśmierzyć sam ból? Badania wykazały, że medytacja może skuteczniej łagodzić ból niż morfina. Dla osób tatuowanych najważniejszy jest zrelaksowany stan umysłu i należy to mocno podkreślić. Jeśli nie jesteś mistrzem medytacji, skupienie się na powolnym oddychaniu i pozostaniu zrelaksowanym pomoże złagodzić tymczasowy ból i dyskomfort podczas sesji tatuażu bardziej niż jakikolwiek lek. Proste techniki odwracania uwagi, takie jak ssanie lizaka lub zwykła rozmowa, mogą naprawdę pomóc.

Previous post Wózki paletowe- zastosowanie
Next post Pellet a Ekogroszek – który węgiel wybrać?