Jak wybrać szampon dla psa?

Drapanie się, łuszcząca się skóra to jedne z objawów uczulenia. Często pojawiają się u psiaka po kąpieli, w wyniku dobrania złego szamponu. Wielu z nas sięga po preparaty dostępne w lokalnych sklepach zoologicznych lub marketach, podczas gdy często są to produkty niezbyt dobrej jakości i nieodpowiednie dla naszych pupili. Jak więc wybrać dobry szampon, aby pielęgnacja psa nie była dla niego uciążliwa?

Zwracaj uwagę na składniki

Doskonale wiadomo, że często kupujemy oczami, a to na co zwracamy uwagę to kolorowe etykiety i fikuśne opakowanie. Warto jednak zdać sobie sprawę, że gdy wybieramy szampon dla psa – opakowanie nie powinno nas interesować. Skupmy się przede wszystkim na składzie i wybieramy te kosmetyki, które bazują na naturalnych składnikach. Zminimalizuje to ryzyko wywołania reakcji alergicznej u psa. Powiedz stanowcze „NIE” barwnikom, perfumom i parabenom.

Czy wiek psa ma znaczenie?

Zdecydowanie tak. Szampon dla psa powinien być dobrany także do jego wieku. Inne potrzeby będzie miał w tej kwestii pies starszy, a inne szczeniak. Warto więc sprawdzić rekomendacje producenta lub spytać profesjonalisty takiego jak groomer.

Rynek kosmetyków do pielęgnacji psa rozrasta się z każdym rokiem i ma coraz więcej do zaoferowania. Warto jednak dogłębnie analizować składy oferowanych produktów oraz skutecznie eliminować te, które niekoniecznie okażą się dobre dla naszego czworonoga. Nie ulegajmy presji zakupu pięknych opakowań lub drogich kosmetyków pielęgnacyjnych. Czasem skromna szata graficzna etykiety, choć nie tak reprezentatywna, okaże się skrywać lepszy produkt. To samo tyczy się cen, które nie zawsze idą w parze z jakością. Warto mieć to na uwadze.

Previous post Jak dbać o ciało?
Next post Jaka jest różnica między grypą a COVID-19?