Jak dbać o protezy?

Wizyta u protetyka to jedna z najlepszych decyzji, jakie możesz podjąć w celu leczenia utraty zębów. Po zdobyciu protezy stałej należy poświęcić trochę czasu, aby nauczyć się o nią dbać. Właściwa pielęgnacja protezy pomoże przedłużyć jej żywotność i chronić zdrowie jamy ustnej. Sprawdź: Technik dentystyczny Bydgoszcz

Wyjmowanie protezy

Jeśli upuścisz protezy, mogą łatwo ulec zniszczeniu, jeśli uderzą w twardą powierzchnię. Zachowanie ostrożności podczas wyjmowania protezy może pomóc chronić ją i nasz nowy uśmiech. Podczas wyjmowania protezy zrób to na złożonym pluszowym ręczniku. Może to zapobiec ich pęknięciu.

Czyszczenie protez

Chociaż protezy nie ulegną próchnicy jak biologiczna struktura zęba, nadal mogą gromadzić płytkę nazębną i gromadzić się z resztek jedzenia. Protezy należy czyścić codziennie, szczotkując je szczoteczką z miękkim włosiem. Używanie twardego włosia może zarysować ich powierzchnię. Ważne jest również dokładne wypłukanie protezy przed włożeniem jej do ust.

Niektórzy umieszczają swoje protezy w specjalnym środku czyszczącym. Chociaż spowoduje to usunięcie zanieczyszczeń i płytki nazębnej, nie zastępuje to konieczności zwykłego szczotkowania.Oprócz szczotkowania protez należy również szczotkować usta. Delikatnie wytrzyj powierzchnie dziąseł, języka i wewnętrzną stronę policzków miękką szczoteczką. Pomoże to kontrolować rozwój bakterii wzdłuż miękkiej tkanki jamy ustnej.

Previous post Pellet a Ekogroszek – który węgiel wybrać?
Next post Dodatkowe źródła finansowania