Jak dbać o ciało?

Obecnie panuje moda na wieloetapową pielęgnację skóry twarzy. Czy zastanawiałeś się jednak nad otoczeniem podobną troską całego swojego ciała? Żeby opóźnić oznaki starzenia, mieć zdrową i zadbaną skórę na całym ciele, i żeby po prostu czuć się w nim dobrze, wystarczy wyrobić sobie nawyk prawidłowego wykonywania prostych czynności.

Po pierwsze: troska!

Pokochaj swoją skórę i dbaj o nią regularnie, jak najlepiej potrafisz. Jeśli palisz – spróbuj rzucić ten nawyk, lub go ograniczyć. Wysypiaj się! To bardzo proste zalecenie, a ma ogromny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale też na kondycję naszej skóry. Dodatkowo, raz na jakiś czas, możesz wybrać się do spa lub odwiedzić salon fizjoterapii Bydgoszcz. Odpoczynek i poddanie ciała serii zabiegów, takich jak oczyszczanie skóry czy masaż relaksacyjny, przyniosą Ci nie tylko odprężenie, ale też poprawią krążenie i pobudzą do pracy głębsze warstwy skóry, co pozytywnie wpłynie na jej kondycję.

Po drugie: nawilżenie.

Skóra całego ciała jest bardzo podatna na odwodnienie, dlatego latem nie powinniśmy zbyt długo przebywać na pełnym słońcu, a zimą unikać wystawiania ciała na działanie mrozu. Zawsze pamiętaj o kremie z filtrem UV, a zimą noś szalik i rękawiczki. J Pod prysznicem należy z kolei pamiętać, żeby nie kąpać się w zbyt gorącej wodzie i używać delikatnych środków myjących, a po kąpieli – użyć balsamu do ciała. I pamiętaj – pij dużo wody! Pragnienie to pierwsza oznaka odwodnienia, dlatego staraj się pić regularnie. Jeśli w Twoim organizmie brakuje wody, skóra odczuwa to bardzo dotkliwie.

Po trzecie: ruch.

Dzięki regularnemu ruchowi, Twoja skóra stanie się jędrniejsza i zdrowsza. Nie musisz od razu zapisywać się na intensywny kurs fitnessu czy zaawansowaną jogę. Na początek wystarczy, że zaczniesz regularnie wykonywać proste ćwiczenia rozciągające.

Previous post Czy trądzik to problem nastolatków?
Next post Jak wybrać szampon dla psa?