Jak dbać o ciało?

HomeZdrowieInspiration

Jak dbać o ciało?

Co umożliwia marketing medyczny?
Dla kogo jest zabieg oczyszczania wodorowego skóry twarzy?
Jaka jest różnica między tatuażem a urządzeniem do makijażu permanentnego?

Obecnie panuje moda na wieloetapową pielęgnację skóry twarzy. Czy zastanawiałeś się jednak nad otoczeniem podobną troską całego swojego ciała? Żeby opóźnić oznaki starzenia, mieć zdrową i zadbaną skórę na całym ciele, i żeby po prostu czuć się w nim dobrze, wystarczy wyrobić sobie nawyk prawidłowego wykonywania prostych czynności.

Po pierwsze: troska!

Pokochaj swoją skórę i dbaj o nią regularnie, jak najlepiej potrafisz. Jeśli palisz – spróbuj rzucić ten nawyk, lub go ograniczyć. Wysypiaj się! To bardzo proste zalecenie, a ma ogromny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale też na kondycję naszej skóry. Dodatkowo, raz na jakiś czas, możesz wybrać się do spa lub odwiedzić salon fizjoterapii Bydgoszcz. Odpoczynek i poddanie ciała serii zabiegów, takich jak oczyszczanie skóry czy masaż relaksacyjny, przyniosą Ci nie tylko odprężenie, ale też poprawią krążenie i pobudzą do pracy głębsze warstwy skóry, co pozytywnie wpłynie na jej kondycję.

Po drugie: nawilżenie.

Skóra całego ciała jest bardzo podatna na odwodnienie, dlatego latem nie powinniśmy zbyt długo przebywać na pełnym słońcu, a zimą unikać wystawiania ciała na działanie mrozu. Zawsze pamiętaj o kremie z filtrem UV, a zimą noś szalik i rękawiczki. J Pod prysznicem należy z kolei pamiętać, żeby nie kąpać się w zbyt gorącej wodzie i używać delikatnych środków myjących, a po kąpieli – użyć balsamu do ciała. I pamiętaj – pij dużo wody! Pragnienie to pierwsza oznaka odwodnienia, dlatego staraj się pić regularnie. Jeśli w Twoim organizmie brakuje wody, skóra odczuwa to bardzo dotkliwie.

Po trzecie: ruch.

Dzięki regularnemu ruchowi, Twoja skóra stanie się jędrniejsza i zdrowsza. Nie musisz od razu zapisywać się na intensywny kurs fitnessu czy zaawansowaną jogę. Na początek wystarczy, że zaczniesz regularnie wykonywać proste ćwiczenia rozciągające.