Ewolucja urządzeń do Radiofrekwencji

Pierwsze urządzenie do radiofrekwencji

Pierwszym urządzeniem w tej technologii było monopolarne urządzenie o częstotliwości radiowej (RF), które zostało zatwierdzone przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (US FDA) do nieinwazyjnego leczenia bruzd okołooczodołowych w 2002 r., a w 2004 r. do leczenia całej twarzy przy użyciu tego sprawdzonego mechanizmu napinania skóry. Wady tego urządzenia pierwszej generacji obejmowały niespójność wyników klinicznych i znaczny dyskomfort podczas zabiegu. Nowsze, bipolarne i multipolarne urządzenia do radiofrekwencji są stale rozwijane w celu poprawy wyników i zminimalizowania dyskomfortu.

Sprawdź: Botoks Sosnowiec

Systemy monopolarne dostarczają prąd przez pojedynczy punkt kontaktowy z towarzyszącą podkładką uziemiającą utrzymywaną w innym miejscu w kontakcie z ciałem, która służy jako ścieżka o niskim oporze dla przepływu prądu w celu zakończenia obwodu elektrycznego. Elektrody monopolarne koncentrują większość swojej energii w pobliżu punktu kontaktowego, a energia szybko maleje w miarę przepływu prądu w kierunku elektrody uziemiającej. Urządzenia bipolarne przekazują prąd elektryczny tylko pomiędzy dwiema przylegającymi do siebie elektrodami przyłożonymi do skóry. W przypadku tych systemów nie jest konieczne stosowanie elektrod uziemiających, ponieważ prąd nie przepływa przez całe ciało, aby zakończyć obwód.

Nowe systemy radiofrekwencyjne – ostatni krok do zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej

Systemy trójpolarne / multipolarne radiofrekwencji wykorzystują wyłącznie efekt połączenia energii unipolarnych i bipolarnych fal radiowych w jednym aplikatorze, aby jednocześnie ogrzewać głębokie i powierzchowne warstwy tkanki, chroniąc jednocześnie skórę powierzchniową. Technologia trójpolarna radiofrekwencji wykorzystuje zaawansowane algorytmy do sterowania elektrodami zabiegowymi, które zmieniają natężenie prądu i polaryzację, aby uzyskać zmienne skupienie energii w różnych warstwach tłuszczu, co daje widoczne rezultaty kliniczne. System ten jest również wykorzystywany do leczenia wiotkości skóry i rekonstrukcji twarzy.

Pojawiły się nowsze urządzenia, które również wykorzystują trzy bieguny energii radiofrekwencji, ale różnią się od innych urządzeń tym, że emitują energię radiofrekwencji o różnych częstotliwościach, co jest unikalne dla tych urządzeń. Badania kliniczne z użyciem tego urządzenia nie zostały opublikowane, z wyjątkiem opisów pojedynczych przypadków.

Previous post Wszystko, co musisz wiedzieć o znalezieniu nowego domu w Norwegii
Next post Powłoki hydrofobowe w okularach. Dlaczego warto?