Endermologia – miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej, leczenie cellulitu i lifting ciała

Szukając informacji na temat zabiegu endermologii z pewnością wpisałaś w wyszukiwarkę frazę: “endermologia sosnowiec” i zawiodłaś się. Zupełnie niepotrzebnie – poniższy tekst zawiera wiele wartościowych treści na temat medycyny estetycznej, w szczególności endermologii.

 

Co to jest endermologia?

Endermologia jest wyłączną zasadą/techniką działania specjalnej technologii. Zabieg endermologii przy użyciu takiego urządzenia będzie stymulował skórę na jej powierzchni. „Uśpione” komórki zostaną reaktywowane aż do głębszych warstw skóry. Terapeuta leczy i stymuluje za pomocą niezwykle wydajnego urządzenia tkankę łączną znajdującą się pod powierzchnią skóry. Specyficzne protokoły zabiegowe sprawiają, że każda sesja terapeutyczna jest niepowtarzalna, podczas której każdy pacjent otrzymuje własną, indywidualnie dopasowaną do niego terapię.

 

W jakich dziedzinach medycyny stosowana jest endermologia?

W reumatologii do poprawy ruchomości stawów, do łagodzenia bólu i rozluźniania napięć.

 

W ortopedii przed i po operacjach w celu reabsorpcji obrzęków, poprawy ruchomości stawów i złagodzenia bólu.

 

W chirurgii piersi (zmniejszanie piersi, podnoszenie piersi i powiększanie piersi) w celu zmniejszenia zrostów, leczenia blizn, zmniejszenia obrzęków limfatycznych, szybszego gojenia się ran, złagodzenia blizn i leczenia ich rozrostu blizn.

 

Po zabiegach chirurgicznych twarzy, takich jak podnoszenie powiek górnych, w celu rozluźnienia skurczów mięśni, zmniejszenia obrzęków i obrzęków oraz uniknięcia ciężkiego tworzenia się blizn.

 

Po zabiegach chirurgii plastycznej, takich jak abdominoplastyka i po liposukcji, aby zmniejszyć obrzęki i opuchliznę, napiąć skórę i zmniejszyć ewentualny ból.

 

Ale nawet po intensywnym uprawianiu sportu zabieg endermologii aktywuje regenerację mięśni.

 

Reklama: Botoks Sosnowiec

 

Co jeszcze potrafi endermologia?

Technika endermologii leczy za pomocą ukierunkowanych sesji obszary ciała, na których mogą znajdować się estetycznie nieprzyjemne złogi tłuszczu, takie jak plecy, brzuch, talia, wewnętrzna strona górnych ud i szczególnie nieprzyjemne „worki siodłowe”. Poprzez stymulację adipocytów, zabieg wywołuje lekką miejscową lipolizę (rozpad tłuszczu). Równocześnie mechaniczne działanie głowicy zabiegowej reaktywuje krążenie i obieg limfatyczny, dzięki czemu sylwetka nabiera nowego kształtu.

 

Endermologia – w jakim celu jest stosowana?

Powodami, dla jakich tyle kobiet poddaje się zabiegowi endermologii są między innymi:

 

  • Redukcja tkanki tłuszczowej
  • Redukcja cellulitu
  • Napinanie skóry / lifting skóry
  • Zmiana kształtu ciała
Previous post Powłoki hydrofobowe w okularach. Dlaczego warto?
Next post Tatuaż brwi, czyli makijaż permanentny brwi