Informacje

Czy warto jechać nad polskie morze?

Polska ma bezpośredni dostęp do Morza Bałtyckiego. Wzdłuż brzegu rozciąga się niezliczona ilość kurortów turystycznych, które oferują mnóstwo atrakcji. Ludzie bardzo chętnie odwiedzają Hel, Władysławowo, Kołobrzeg, Karwię czy Łebę. Wśród turystów jest wiele osób zagranicznych. Co ich najbardziej przyciąga nad polski Bałtyk? Przyczyn zapewne jest więcej, lecz postaram się uwypuklić kilka najważniejszych.

Warto zacząć od tego, że istnieje wiele miejscowości nadmorskich, które żyją wyłącznie z turystyki. Sami mieszkańcy twierdzą, że ich miasteczka bez turystów nie miałyby prawa bytu. Jest to spowodowane tym, że większość mieszkańców zajmuje się tam prowadzeniem pensjonatów czy agroturystyki. Mimo że przez dużą ilość turystów nie można znaleźć miejsca, aby spokojnie odpocząć czy zjeść obiad, to bez nich większość osób nie miałaby pracy.

Trzeba jednak przyznać, że jednym z najlepszych elementów, które przyciągają turystów, to szerokie i piaszczyste plaże. Daje to niesamowity urok i niewiele krajów w Europie może się tym pochwalić.

Na przestrzeni ostatnich lat, polskie morze się niesamowicie zmieniło. Jeszcze kilka lat temu borykaliśmy się z dużą ilością starych, a jednocześnie drogich miejsc noclegowych. Dziś to wygląda zupełnie inaczej, ponieważ większość miejscowości (nawet tych mniejszych), może pochwalić się niezwykle nowoczesną bazą noclegową.

Kolejnym elementem są coraz częściej organizowane rejsy żeglarskie po Bałtyku. Jest to oferta skierowana niemal do wszystkich grup, które tylko zapragną zmienić perspektywę i spojrzeć na plażę od drugiej strony. Mimo pozorów, nie trzeba się nawet specjalnie na tym znać. Istnieje sporo firm, które organizują tego typu rejsy. Krótka instrukcja zachowania się w niektórych sytuacjach wystarczy, aby w taki rejs wyruszyć.

Wydaje się, że mniejsze miejscowości nie mogą oferować zbyt wielu atrakcji, a baza noclegowa jest uboższa nić w większych miastach. Nic bardziej mylnego! Dziś mniejsze, typowo turystyczne miejscowości bardzo dobrze sobie radzą, zmodernizowały się, oferują wiele atrakcji i stanowią prawdziwą konkurencję dla znacznie większych miast.