Informacje Sport

Czy rekord frekwencji Stadionu Narodowego zostanie pobity?

Dużymi krokami zbliżają się kolejne mecze reprezentacji Polski, które mogą zaważyć o udziale naszej kadry na Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji. Już w najbliższy piątek podopieczni Adama Nawałki zmierzą się z Danią, a 4 września na Stadionie Narodowym z Kazachstanem.

Wszystko wskazuje na to, że frekwencja na Stadionie Narodowym będzie niezwykle wysoka. Powodem tego może być fakt, że do Warszawy nie przyjadą kibice gości. Z tego powodu nie trzeba wyznaczać stref buforowych. Jeśli sprawdzą się przewidywania ekspertów, to prawdopodobnie padnie rekord frekwencji w meczu z Kazachstanem.

Obecny rekord pochodzi z 11 października 2015 roku, kiedy to reprezentacja podejmowała u siebie kadrę Irlandii. Liczba kibiców na stadionie wyniosła wtedy 57 497 widzów. Mecz ten wygraliśmy 2:1 (bramki strzelili: Grzegorz Krychowiak i Robert Lewandowski). Wydawać się może, że np. mecz z Niemcami przyciągnął znacznie więcej kibiców, jednakże w tym meczu obecni byli kibice gości, co wymaga wcześniej wspomnianych stref buforowych. Poza tym pula biletów, która jest wyznaczona dla kibiców przyjezdnych nie zawsze jest wykupiona w całości, co bezspośrednio wpływa na frekwencję.

Najniższa frekwencja była podczas meczu z Gibraltarem, gdzie zanotowano 27 763 sprzedanych biletów. Biało-Czerwoni wygrali wtedy wysokim wynikiem 8:1.

Mecz Polski z Kazachstanem odbędzie się 4 września. Początek o godzinie 20:45.