Informacje Sport

Czy Bartłomiej Drągowski opuści Fiorentinę?

Bartłomiej Drągowski przechodząc do włoskiej Fiorentiny, miał zapewne większe oczekiwania. Okazało się jednak, że nie otrzymuje zbyt wielu szans od trenera i obecnie zajmuje pozycję 3 bramkarza w zespole. Mimo iż klub nieszczególnie stawia na polskiego bramkarza, to jednocześnie nie zamierza go sprzedawać. Ostatnio swoje zainteresowanie zgłosiła Benfica Lizbona. Brak chęci sprzedaży nie wyklucza jednak wypożyczenia. Włoskie „La Nazione” twierdzi również, że nie jest wykluczony powrót do polskiej ligi.

Mistrz Portugalii był zdecydowany pozyskać 20-latka jeszcze w obecnym okienku transferowym, lecz nie bierze pod uwagę opcji wypożyczenia. To znacznie skomplikowało sytuację polskiego zawodnika. Mimo że Drągowski nie dostaje zbyt wielu szans w klubie, to na Stadio Artemio Franchi cały czas na niego liczą. Polski bramkarz jest jeszcze młody, a posiada już spore doświadczenie. W przyszłości może stanowić o sile polskiej bramki.

Bartłomiej Drągowski nie chce jednak zmarnować kolejnego sezonu i jest zdecydowany opuścić klub z Florencji. Media nie wymieniają żadnych konkretnych zespołów z Lotto Ekstraklasy, jednakże sam zawodnik nigdy nie wykluczał powrotu do rodzimej ligi. Na zgrupowaniu w Arłamowie w trakcie przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, stwierdził, że każde rozegrane 90 minut jest rozwojem, a nie krokiem w tył.