Co warto wiedzieć przed rentgenem zęba?

HomeZdrowie

Co warto wiedzieć przed rentgenem zęba?

Jak dbać o protezy?
Jaka jest różnica między tatuażem a urządzeniem do makijażu permanentnego?
Tatuaż brwi, czyli makijaż permanentny brwi

Zdjęcia rentgenowskie (radiogramy) to obrazy Twoich zębów, które dentysta wykorzystuje do oceny stanu zdrowia jamy ustnej. Te promienie rentgenowskie są używane przy niskim poziomie promieniowania do przechwytywania obrazów wnętrza zębów i dziąseł. Pomoże to dentyście zidentyfikować problemy, takie jak ubytki, próchnica i zęby zatrzymane. Reklama: Periodontologia Bydgoszcz

Prześwietlenia zębów mogą wydawać się skomplikowane, ale w rzeczywistości są bardzo powszechnymi narzędziami, które są równie ważne jak czyszczenie zębów. Rentgenowskie dentystyczne są zwykle wykonywane raz w roku. Mogą się zdarzać częściej, jeśli dentysta śledzi postęp problemu stomatologicznego lub leczenia. Czynniki wpływające na częstotliwość wykonywania zdjęć rentgenowskich zębów mogą obejmować:

– Twój wiek
– Twoje obecne zdrowie jamy ustnej
– jakiekolwiek objawy choroby jamy ustnej
– historia choroby dziąseł (zapalenie dziąseł) lub próchnicy zębów

Zdjęcia rentgenowskie zębów nie wymagają specjalnego przygotowania. Jedyne, co będziesz chciał zrobić, to umyć zęby przed wizytą. Stwarza to bardziej higieniczne środowisko dla osób pracujących w jamie ustnej. Prześwietlenia są zwykle wykonywane przed czyszczeniem.

W gabinecie dentystycznym usiądziesz na krześle z ołowianą kamizelką na klatce piersiowej i kolanach. Aparat rentgenowski jest umieszczony obok głowy, aby rejestrować obrazy ust. Niektóre gabinety dentystyczne mają oddzielne pomieszczenie na prześwietlenia, podczas gdy inne wykonują je w tym samym pomieszczeniu, co czyszczenie i inne zabiegi.