Co to jest powiększanie ust?

HomeZdrowie

Co to jest powiększanie ust?

Ewolucja urządzeń do Radiofrekwencji
Co umożliwia marketing medyczny?
Co warto wiedzieć przed rentgenem zęba?

Powiększanie ust to zabieg polegający na wstrzykiwaniu wypełniaczy skórnych w celu zwiększenia rozmiaru i pulchności ust.

W dzisiejszych czasach zastrzyki do ust są tak powszechne, jak chodzenie do salonu kosmetycznego. Najczęstszą metodą powiększania ust są wstrzykiwane wypełniacze skórne. Istnieje kilka różnych rodzajów preparatów do wstrzykiwania, które były używane do powiększania ust: kolagen, zastrzyki z tłuszczu, implanty i substancje podobne do kwasu hialuronowego.

Kolagen był kiedyś jednym z najczęstszych wypełniaczy skórnych. Obecnie jest rzadziej używany i został zastąpiony bezpieczniejszymi i trwalszymi opcjami.

Sprawdź: Powiększanie ust Dąbrowa Górnicza

Podobnie jak zastrzyki z tłuszczu i implanty. Obecnie są używane znacznie rzadziej ze względu na różne reakcje na pacjenta. Ponadto skutki uboczne są znanym większym ryzykiem związanym z tymi procedurami.

Obecnie najczęstsze wypełniacze są wstrzykiwane w usta i wokół ust. Te preparaty do wstrzykiwania to produkty zawierające substancje podobne do kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca już w organizmie, która pomaga zwiększyć objętość ust. To pochodna cukru, która już istnieje w organizmie i może pomieścić nawet tysiąc razy większą wagę. Substancja ta nie tylko wypełnia usta, ale także nawilża skórę, nadając jej bardziej naturalny wygląd.