Błędy małych firm, których warto uniknąć

Kiedy przedsiębiorca rozpoczyna nowy biznes, bardzo łatwo jest popełnić kosztowne błędy w małych firmach, które pozostawiają go na zielono zamiast gromadzić gotówkę. Oto najważniejsze błędy małych firm, które powodują problemy z podatkami i przepływami pieniężnymi.

Sprawdź: Biuro księgowe Bydgoszcz

Jednym z największych błędów małych firm jest wybór firmy jednoosobowej zamiast innego podmiotu gospodarczego. „Przedsiębiorca rozpoczynający nowy biznes prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie wybiera odpowiedniej struktury biznesowej od samego początku, ponieważ kosztuje go dużo pieniędzy. Uważają, że powinni poczekać z utworzeniem korporacji lub LLC, gdy będą się rozwijać, ale może to spowodować kosztowne problemy z podatkami.

Brak dokładnych, kompletnych zapisów to kolejny błąd małej firmy, który może być kosztowny. Rachunkowość i księgowość to zazwyczaj zadania, z którymi przedsiębiorcy zwlekają. Ale brak odpowiednich danych, gdy ich potrzebujesz, jest kosztowny.

Wreszcie, ale nie mniej ważne, wielu początkujących przedsiębiorców nie dotrzymuje kwartalnych terminów składania deklaracji podatkowych lub dokonuje nieodpowiednich kwartalnych płatności podatkowych. Wielu nowych właścicieli firm nie zdaje sobie nawet sprawy, że są zobowiązani do dokonywania kwartalnych płatności podatkowych i składania kwartalnych raportów  organom podatkowym, a kary za niedotrzymanie terminów składania wniosków nie stanowią wyjątków dla nowych firm.

Previous post Dlaczego warto chodzić do dermatologa?
Next post Jak znaleźć dobrego księgowego