Aminokwasy dla sportowców – wszystko, co trzeba wiedzieć

Każdy sportowiec, który często trenuje i chce osiągnąć wymarzoną sylwetkę powinien skupiać się zarówno na regularnych i ciężkich treningach, jak również pilnować swojej diety. Budowanie masy mięśniowej oraz rzeźbienie sylwetki wymaga jadłospisu, który będzie dostarczał wystarczająco kalorii oraz białka, w tym aminokwasów. Jakie aminokwasy stosować? Czy koniczna jest suplementacja ?

Rola aminokwasów

Aminokwasy to cząsteczki, z których zbudowane jest białko, z kolei białko to budulec mięśni. Dobrej jakości aminokwasy po spożyciu trafiają bezpośrednio do mięśni. W ten sposób tkanka mięśniowa budowana jest znacznie szybciej. Kiedy podczas treningu w organizmie brakuje glukozy, w dalszej kolejności spalane są właśnie aminokwasy. Odgrywają one zatem ogromną rolę w trakcie oraz po treningu. Nie może zabraknąć ich w diecie sportowca, jednak zapotrzebowanie jest znacznie większe niż przeciętne dzienne spożycie. Chcąc dostarczyć sobie odpowiednią dawkę aminokwasów trzeba zjeść kilka kilogramów mięsa. Utrzymanie takiej diety przez wiele miesięcy jest niemożliwe, dlatego warto sięgnąć po suplementy. Wybór suplementu również ma duże znaczenie, nie wolno pomylić aminokwasów z odżywką białkową, ponieważ białko nie ma zdolności przenikania do mięśni. Najlepiej przez dokonaniem zakupu przeczytać skład oraz przeznaczenie produktu. Dzięki właściwościom aminokwasów praca na siłowni daje lepsze efekty, a ciężkie treningi są bardziej wydajne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next post Szaleństwo na punkcie nowoczesnych domów z drewnianych bali – czym tak zachwycają te nietuzinkowe konstrukcje?