Zdrowie

Uczulenie i testy alergiczne

Jeśli często odczuwasz reakcje alergiczne, najlepiej jest zdecydować się na odczulanie, najlepszą formę leczenia jej objawów. Immunoterapia, to sposób walki z alergią wziewną i uczulonych na jad owadów.

Zanim jednak pójdziesz na odczulanie, powinieneś wykonując testy alergiczne. Sprawdź: Alergolog Bydgoszcz. Należy jednak pamiętać, że 2 tygodnie przed wykonaniem takiego tekstu należy odstawić leki przeciwalergiczne, gdyż mogą one zaburzać wyniki. Takie testy pomogą dopasować odpowiedni tryb leczenia. W tym wypadku alergia nie różni się od innych chorób – im szybciej zostanie wykryta, tym lepiej.

Najbardziej popularną techniką diagnozowania jest test skórny. Na przedramię lub plecy aplikuje się alergen i nakłuwa skórę. W ten sposób alergen przedostaje się do organizmu. Jeśli w ciągu kwadransa nie pojawi się reakcja alergiczna (czerwony bąbel), to znaczy, że na ten składnik nie jesteśmy uczuleni. Inną metodą diagnozowania są testy alergiczne z krwi. Jest on stosowany przede wszystkim w stosunku do dzieci oraz do osób, u których testy skórne nie dały jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko polega na zwykłym pobraniu krwi i oznaczeniu poziomu przeciwciał. Istnieją jeszcze testy prowokacyjne, które są wykonywane w momencie, kiedy dwa poprzednie się nie sprawdziły. W tym przypadku alergen podaje się doustnie lub donosowo.

Z immunoterapii mogą korzystać osoby z alergią wziewną oraz alergią na owady. Terapii odczulającej nie prowadzi się dla osób z alergią pokarmową. O ile czas odczulania w przypadku alergii na kurz nie ma znaczenia, tak jeśli jesteśmy uczuleni na pyłki, to powinniśmy zacząć tak, aby terapia zakończyła się przed okresem pylenia.

About the author

Redaktor

Add Comment

Click here to post a comment